اثرات لبخند زدن و خندیدن

1.     لبخند جذابتان می کند.

همه ما به سمت افرادیکه لبخند می زنند کشیده می شویم. لبخند یک کشش و جذبه فوری ایجاد می کند. دوست داریم نسبت به آنها شناخت پیدا کنیم.

2.     لبخند حال و هوایتان را تغییر می دهد.

دفعه بعدی که احساس بی حوصلگی و ناراحتی کردید، لبخند بزنید. لبخند به بدن حقه می زند.

3.     لبخند مسری است.

لبخند زدن برایتان شادی می آورد. با لبخند زدن فضای محیط را هم شادتر می کنید و اطرافیان را مانند آهن ربا به سمت خود می کشید.

4.     لبخند زدن استرس را از بین می برد.

وقتی استرس دارید، لبخند بزنید. با اینکار استرستان کمتر می شود و می توانید برای بهبود اوضاع وارد عمل شوید.

5.     لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

به این دلیل عملکرد ایمنی بدن تقویت می شود که شما احساس آرامش بیشتری دارید. با لبخند زدن از ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری کنید.

6.     لبخند زدن فشارخونتان را پایین می آورد.

وقتی لبخند می زنید، فشارخونتان به طرز قابل توجهی پایین می آید. لبخند بزنید و خودتان امتحان کنید.

7.     لبخند زدن اندورفین، سروتونین و مسکن های طبیعی بدن را آزاد می کند.

تحقیقات نشان داده است که لبخند زدن با تولید این سه ماده در بدن باعث بهبود روحیه می شود. می توان گفت لبخند زدن یک داروی مسکن طبیعی است.

8.     لبخند زدن چهره تان را جوانتر نشان می دهد.

عضلاتی که برای لبخند زدن استفاده می شوند صورت را بالا می کشند. پس نیازی به کشیدن پوست صورتتان ندارید، سعی کنید همیشه لبخند بزنید.

9.     لبخند زدن باعث می شود موفق به نظر برسید.

به نظر می رسد که افرادیکه لبخند می زنند اعتماد به نفس بالاتری دارند و در کارشان بیشتر پیشرفت می کنند.

10.لبخند زدن کمک می کند مثبت اندیش باشید.

لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از بین رفتن آن لبخند به یک مسئله منفی فکر کنید. خیلی سخت است. وقتی لبخند می زنیم بدن ما به بقیه بدن پیغام می فرستد که زندگی خوب پیش می رود”. پس با لبخند زدن از افسردگی، استرس و نگرانی دور بمانید.

11.خنده فشار خون را کم می کند.

12.خنده باعث طولانی شدن عمر می شود.

13.خنده سن افراد را کمتر نشان می دهد.

14.خنده تعادل هورمونی ایجاد می کند.

15.خنده باعث افزایش هورمون کورتیزول شده، ایمنی بدن را در برابر بیماریها زیاد می کند.

16.خنده هورمون سوروتونین را افزایش داده و باعث احساس سرخوشی در انسان می شود.

17.خنده تعداد ضربان قلب را تنظیم می کند.

18.خنده باعث شفاف شدن پوست صورت می شود.

19.خنده قدرت یادگیری را افزایش می دهد.

20.خنده از بیماریهای زخم معده و اثنی عشر جلوگیری می کند.

21.خنده در پیشگیری از سکتۀ قلبی و سکتۀ مغزی بسیار مؤثر است.

22.خنده چروک صورت را ازبین می برد.

23.خنده باعث افزایش اندرفین مغز می شود و باعث احساس سرخوشی و شادی می شود.

24.خنده باعث رفع خستگی می شود.

25.خنده بهترین دارو برای درمان افسردگی است.

26.خنده با بازدم انجام می شود و این کار باعث خارج شدن 2 COاز خون می شود و احساس مطلوبی ایجاد می کند.

27.خنده نوعی تخلیۀ روانی بوده و تنشها و احساسات سرکوب شده را رها می سازد.

 

·      " لوئیز هی" دلیل آنکه نمی خندید، آن نیست که پیر شده اید . شما پیر می شوید چون نمی خندید .

·      " اشو " با لبخندی بر لب در تایید سخنان " لوئیزهی " می سراید : خندیدن یک نیایش است / اگر بتوانی بخندی، آموخته ای که چگونه نیایش کنی / جدی نباش، عبوس هرگز نمی تواند مذهبی باشد / کسی که می تواند بخندد، کسی که طنز آمیزی و تمامی بازی زندگی را می بیند، می خندد. و در بطن همین خنده به اشراق خواهد رسید. / بگذار خنده ات خنده ای از ته دل باشد. / چنین خنده ای پدیده ای نادر است / هنگامی که هر سلول بدن تو بخندد، هنگامی که هر بافت /وجودت از شادی بلرزد، به آرامشی عظیم دست می یابی / کار های اندکی را سراغ داریم که بی نهایت با ارزشند، خنده یکی از این کارهاست .

·      "وینیوم " فیزیولوژیست فرانسوی معتقد است: وقتی عضلات صورت حرکت داده می شوند ، مکانیزم هرمونی در مغز شروع به فعالیت می کند . عضلات مختلف صورت که برای لبخند زدن، نشان دادن خشم، انزجار و غیره به کار گرفته می شود ، همگی در ارتباط با فرستنده های عصبی در مغز هستند . این فرستنده ها به تمام بدن پیام های شیمیایی می فرستند. لبخند زدن برروی این هرمون ها تاثیر مثبت می گذارد، در حالی که دیگر حالات صورت تاثیر منفی به این هرمون ها دارند ودر حالات چهره واقعا تاثیر عمیقی در چگونگی تفکر و احساس ما دارند .

·      اخیرا دانشمندان امریکایی تحقیقات وسیعی رادر این زمینه آغاز کرده اند، از آن جمله: وقتی تعدادی از آزمایش شوندگان شروع به لبخند زدن می کردند، میزان ضربان قلب آنان کاهش می یافت، فشار خون پایین می آمد و سیستم های بدن آرام می شدند. به هنگام لبخند زدن تمام تغییرات برای سیستم های بدن مفی بودند، در حالی که دیگر تغییرات صورت، آثار منفی داشتند .

·      تحقیقات علمی نشان می‌دهد درحالی که افسردگی به دستگاه ایمنی بدن در برابر بیماری‌ها آسیب می‌رساند ، خنده با کاهش کورتیزول ، افزایش هموگلوبین ، افزایش فعالیت‌ سلول‌های کاهنده درد و افزایش سیتوکنین دستگاه ایمنی را تقویت می‌کند . وقتی شخصی می‌خندد وجودش از احساساتی مثل آسودگی، گرما، رهایی و سرحالی آکنده می‌شود و اینها همان احساساتی هستند که دربردارنده مفهوم کلی سلامتند. خنده یکی از مهم‌ترین ورزشهاست.هیچ ورزشی نمی‌تواند مثل خنده بیشتر عضلات بدن را به جنبش درآورد یک دقیقه خندیدن برابر با چهل مرتبه نفس عمیق کشیدن است. همچنین روزانه ۱۵ دقیقه خندیدن بخش زیادی از منافع حاصل از پیاده‌روی صبحگاهی را دربردارد. خنده با کاهش و زدودن احساسات منفی نقش مهمی در پیشگیری از حملات قبلی دارد و نوعی ماساژ قوی برای قلب است .

·      خندیدن موجب کاهش هورمون های استرس زا مانند: کورتیزول، آدرنالین(اپی نفرین)، دوپامین و هورمون رشد می شود ، نتایج برخی مطالعات نشان داده اند، بر اثر خندیدن، میزان هورمون کورتیزول، 39 درصد و میزان هورمون آدرنالین 70 درصد کاهش می یابد که این امر به ثبات بیشتر جسمی و روحی انسان به ویژه در موقعیت های تنش زا کمک می کند.

/ 9 نظر / 368 بازدید
امیرحسین

سلام دوست عزیز... تشکر از مطالب خوبتون... هر وقت بشما سر میزنیم خوشحال ومسروریم.یاعلی

فائزه

سلام دوست عزیز. مشتاقانه منتظر حضور سبزتان هستم[گل]با اولین مطالب به روزم[گل]

نیما

سلام و آرزوی حضور دایمی لبخند بر لب های شما! www.e-tabrik.com

Dark Star

منمنووووووووووون از مطالب خوب و مفیدتون. خیلی استفاده کردیم!

مریم

يا رب الحسين بحق الحسين اشفع صدر الحسين بظهور الحجة.الهی آمین.. وتو خواهی آمد منتظر خواهم ماند، که بیایی آن روز سر راه تو نهم سبدی از نرگس بغلی قاصدک ومشتی نور تا رساند به برت وتو خواهی آمد.. التماس دعا به امید صبح ظهور